V našem stanovanjskem bloku imamo devet nadstropij. V tako visoki stavbi je tudi dvigalo, ki hvala bogu, se redko kdaj pokvari. Pa tudi, ko se pokvari, so mojstri za popravilo hitro pri nas in v najkrajšem možnem času odpravijo napako. Jaz ga sicer uporabljam zelo redko, kljub temu, da je moje stanovanje v osmem nadstropju. Večinoma hodim peš, tako gor kot dol in vedno se držim ograje za stopnice. Brez njih bi bila hoja težja.
Pri hoji navzgor so ograje za stopnice v pomoč, saj je lažje če pri hoji navkreber nogam priskočijo na pomoč še roke. V slogi je moč, je nekoč dejal moj šef v službi. Še bolj pa mi ograje za stopnice pridejo v poštev ko hodim oziroma dirjam od stanovanja proti pritličju ali kleti. Takrat preskakujem včasih tudi kar po pet ali šest stopnic in na ovinku se je potrebno močno prijeti ograje za stopnice, da spelješ ovinek kot je treba. Kakšne sile vse morajo prenest. Dobro, da so kvalitetno pritrjene, da jih divjaki, ki dirjamo ali pa otroci, ki se obešajo na njih, ne razmajamo ali celo uničimo. Je pa tudi res, da v našem bloku izredno skrbno vzdržujemo ograje za stopnice, pravzaprav skrbno vzdržujemo vse skupne prostore in naprave našega stanovanjskega bloka. Dva krat letno imamo prav akcijo, v kateri obnovimo, popravimo ali kaj na novo postavimo. Je v naši veliki stanovanjski hiši kar nekaj mojstrov, ki se spoznajo na te stvari, tako, da ne potrebujemo zunanjih izvajalcev, dosti postorimo stanovalci sami in tako prihranimo nekaj tudi na vedno prevelikih stroških.
Pa še ena pozitivna stvar je v tem, druženje in spoznavanje med sosedi. Tako smo tudi pred kratkim obnovili ograje za stopnice. Pregledali, če je kje potrebno priviti kakšen vijak, jo v celotni dolžini pobrusili in na novo premazali z zaščitnim lakom ter novo zeleno barvo. Da malo osvežimo videz našega stopnišča.